L E N K A   K O L M A N

Často kladené otázky

Výroba

Pokud máte zájem o úpravu stávajícího modelu napište mi přes formulář "koupit šperk". Pokud jste si nevybrali z nabídky na webu, vytvořím Vám šperk podle Vašich představ. V tomto případě je prvním krokem online nebo osobní schůzka.

V obou případech před začátkem navrhování zaplatíte nevratnou zálohu 2 500Kč tzv. skicovné. Po zaplacení zálohy začíná můj kreativní proces navrhování šperku. Předložím Vám sérii návrhů, ze kterých si vyberete návrh, který zrealizuji do zlatého šperku.

Po odsouhlasení návrhů se platí záloha na výrobu ve výši 50% výsledné ceny.

Výroba trvá zpravidla 6 týdnů, u komplikovanějších šperků se tato doba může protáhnout.

Při převzetí šperku doplatíte zbytek ceny, skicovné i záloha se Vám odečtou.

Mám filosofii co člověk to osobnost, proto ráda přistupuji ke každému člověku individuálně. Když poprvé uvidíte svůj šperk, cítíte to propojení, a víte, že je vyrobený jen pro Vás.
Od návrhu po realizaci standardně 5-6 týdnů. U již realizovaných šperků máme kratší výrobní termíny do 2 týdnů.
Bohužel ne. Tato myšlenka se mi moc líbí, ale z technických důvodů to možné není. Každý šperk má svojí unikátní slitinu a aby bylo možné udržet stejnou kvalitu zlata, tak se donesené šperky musí vytavit na ryzí zlato. To se následně namíchá na požadovanou ryzost a šperky se odlijí na stromečku s ostatními šperky. Ve vašich nových prstýnkách by tak bylo minimum z původních.
Ano i rytina je na našich špercích možná. Rytinu do 10 znaků máte již v ceně snubních prstenů.

Péče o šperky

Používáme přírodní sladkovodní perly. Tím, že se jedná o přírodní materiál, zaslouží si speciální péči. Ať už se jedná o prstýnek, náramek či náušnice, perly mají rádi kontakt s kůží. Respektive s mastnotou, kterou kůže vytváří. Čas od času si perlou přejeďte po kůži a zachováte její lesklý vzhled. Perlové šperky si nandavejte až po kontaktu s mycími prostředky nebo parfémy.

Doprava a balení

Ano, všechny Elisalens šperky předáváme dárkově zabalené. Stejně zabalený šperk dostanete i při způsobu zaslání poštou.
O poštovné se starat nemusíte. Navíc zasílám šperky tím nejlepším možným způsobem, aby se k vám dostaly bez poškození.

Obecné dotazy

Ne, ale pokud se Vám líbí konkrétní šperk z našeho portfolia, můžete si ho objednat rovnou u daného modelu nebo emailem. V emailu nezapomeňte napsat k Vašim kontaktním údajům i číslo modelu, ať víme, o jaký šperk máte zájem.
Diamant je surovina, která se těží a brousí se do briliantového brusu.
Hlavní je životnost kamene. Zirkon je měkký a při odření v sobě zanechává vrypy. Po pár letech vám bude zdát matný s oblými fasetami. Naopak briliant má stálý vzhled a nelze poškrábat. Snad jen jiným briliantem. :)
Ano, ke všem briliantům přikládáme certifikát, kde jsou napsané všechny potřebné informace. Na přání pracujeme i brilianty s HRD certifikátem.
Dělám to, čemu věřím, proto dávám na výrobu doživotní záruku. Záruka se nevztahuje na mechanické poškození zaviněné nositelem.
Existuje spousta způsobů a návodů, jak si zjistit velikost prstýnku, ale ne všechny bych doporučila. Provázky a papírky kolem prstů netočte, raději si nechte změřit velikost u odborníků. V každém zlatnictví mají měrné kroužky a rádi Vám pomohou zjistit Vaši velikost.
Existuje pár osvědčených tipů o které se ráda podělím. Poproste dobrou kamarádku své přítelkyně, zda s ní půjde do zlatnictví za účelem koupi prstýnku k narozeninám. Kamarádka si bude vybírat a při té příležitosti si obě změří velikost prstu.
Ryzost se liší v poměru ryzího zlata. Ryzí zlato je obecně moc měkké a na výrobu šperků se nedoporučuje. Přidané příměsi vylepšují vlastnosti zlata a mohou upravit i jeho barvu na oblíbené bílé nebo růžové zlato. 14k zlato 585/1000 má procentuální poměr ryzího zlata 58,5% a 18k 750/1000 poměr ryzího zlata 75%.
Chceme aby Elisalens šperky existovaly po celém světě. Proto si s námi můžete domluvit video schůzku a vymyslíme Váš šperk i na dálku.
Naše prsty reagují na počasí a dokáží se roztáhnout nebo zúžit až o dvě velikosti. Ráno máme většinou tělo nateklé, proto doporučuji měřit velikost prstu při pokojové teplotě nejlépe po poledni.
Pokud objednáte špatnou velikost a bude to model, kde může proběhnout změna velikosti, upravíme prstýnek za standardní poplatek za službu plus poštovné.