JSEM SVÁ

08. 09. 2016

V procesu a zase za stolem. :)


PLZEŇSKÉ KRÁLOVSTVÍ

24. 04. 2016

A tak byl opět Plzeňský Majáles, kde každoročně hraje koruna určitou roli. I po těch letech mě potěší fotky nově pasovaných s mojí korunou na hlavě. Byla jsem potěšena a hlavně jsem věděla, že ta Plzeňská musí být vyjímečná. Přece jenom je Plzeň naše pivní království!


AKTUALITY AKTUÁLNĚ

12. 04. 2016

Nejsem spisovatel, ale to je asi vidět – s obtížemi jeden článek do měsíce. Nebudu slibovat zlepšení, ale pokud to tady začne přibývat, tak to bude příjemné překvapení i pro mě :) Stáž ve Španělsku stále běží a je stále nepopsatelná.. Práce víc, než kolik jsem toho zvládla za dva roky doma – a tak různorodá! Jsme ráda, že tady můžu dělat více oborů naráz, ale pustit se s plným nasazením do všeho co bych ráda ovládala nejde. Ráda bych se s vámi podělila o své osobní fotky z aktuální stáže a cestách, které ještě zdaleka nejsou u konce. Další destinace v budoucích měsících bude Madrid, Córdoba, Málaga, Cartagena, Alicante a Valencia (možná další města po cestě) :)

https://goo.gl/…LW2wbmoMpip7

Pac a pusu vaše Lenka


ZA HRANICE

25. 02. 2016

Nemůžu uvěřit, že je to už měsíc, co nejsem v Čechách. První místo, kam jsem s velkým kufrem a s chabou znalostí španělštiny vydala byla nádherná Barcelona. Jakkékoliv obavy přebilo nadšení pro nové zážitky. Bezstarostný život na plážích, Gaudího architektura, skvělé jídlo a parky kde zapomenete na čas. Je to ideální místo kde načerpat energii a inspiraci. S vědomím, že jsem tu rozhodně nebyla naposledy jsem po pěti dnech nasedla do autobusu směrem k Logroñu.


TEN PRAVÝ

13. 01. 2016

Letokruhy jako symbolika času a vývoje vztahu.


2016

02. 01. 2016

Za rok 2015 bych vám všem chtěla říct jedno velké díky! Děkuji, že se mnou sdílíte slabost pro jedinečný šperk. Děkuji, že se mnou vytváříte tuto značku. V roce 2015 jsem spustila tuto stránku s možností nákupu drahých šperků i online. Chtěla jsem vytvořit místo, kde mohu s vámi komunikovat přímo a dopřát vám jedinečný servis. Na mé šperky se nestojí fronty a jsem za to ráda. Jsem vděčná, že tvoříte jedinečnou skupinu lidí!

Vaše Lenka


MASTNÉ A ŠŤASTNÉ

29. 12. 2015

U nás jsou Vánoce snad až do Silvestra. Díky velké rodince, jsme na cestách už od 23. a na každé návštěvě bylo veselo :) Teď jen doma odfukuji a skicuji novou kolekci s názvem SYMBOL. A tady je malá nápověda o co v ní půjde.

Přeji hezké Úterý! Lenka


TEST SHOOTS

07. 12. 2015

Lámala jsem si hlavu jak fotkou vyjádřím myšlenku této kolekce, ale testovací focení proběhlo úspěšně! Zítra nás čeká celodenní fotící maraton a poté, budou prstýnky k vidění i tady na webu. :)


VIZITKY

15. 11. 2015

Konečně jsem spokojená se vzhledem mých vizitek :) Jelikož mám plnou hlavu nápadů na nové šperky a většinou je skicuju na vše co je po ruce, rozhodla jsem se využít druhou stranu vizitek a udělat je alespoň více osobní. První várka je současně i s mými šperky k vidění do dnešního večera na Czech Design Weeku. Těším se na další možnosti a snad i osobní předání :)

Přeji hezkou Neděli, Lenka


DĚDICTVÍ, POKLAD, LÁSKA NA PRVNÍ POHLED

07. 11. 2015

Tyhle slova se mi pořád honí hlavou, když přemýšlím nad popisem nové kolekce SELF TREASURE. Myšlenky mám, jen je seskládat, aby byly srozumitelné i pro ostatní. Tak zatím ukážu vytvořené prstýnky, které budou od Pondělí k vidění v Domu U Minuty. :) Ruce jsou mé malé sestřičky.


SELF TREASURE

09. 10. 2015

Už jako malá jsem chtěla najít poklad. Ale ne kvůli bohatství. Přehrabovala jsem se v babiččině šperkovnici neustále a poslouchala, jak babička vypráví příběhy k jednotlivým šperkům. Tyto šperky mohou vyprávět příběhy maximálně do 100 let, některé byly zděděné po prababičce. Ale co třeba šperky před 200 lety? A co před 1000 lety? I při mém současném studiu umění mě spíše zajímá příběhy nositelů, něž historie výroby. Výroba na zakázku má své kouzlo díky příběhu zákazníka.


TŘI ROKY – TŘI PÍSMENKA

09. 09. 2015

Včera jsem dokončila jeden úkol, který jsem si dala před třemi lety. Je to krásný pocit, ještě teď mam adrenalin v krvi! Dodalo mi to energii a sebedůvěru, kterou jsem během učení na státnice ztratila. A ještě není konec… :)


DALŠÍ KRÁSKY

23. 08. 2015

Při tvorbě jsem si všimla, že linky, které jsou na prstýnkách jsou stejné jako na mé ruce. Najednou vše krásně zapadlo do sebe. Mé snažení o vytváření jednotné série ale složenou z originálních kusů je na světě. Každý kus potřebuje individuální přístup od začátku do konce, a proto má své datum narození a jméno.


KNIHA KNIH

24. 07. 2015

Tuto knihu jsem si pořídila celkem náhodou na výletě ve Vídni. Během čekání na autobus jsem zašla do knihkupectví o kterém se mi v česku může jen zdát. Knihy o historii i současném umění. Samozřejmě že jsem nejvíce času strávila v oddělení šperků. Výběr byl náhodný, ale jak se později ukázalo osudový. V této knize je krásně popsán význam prstenů. Vždy máme nějaký důvod, proč si pořizujeme prsten. Zásnubní, dárek pro přítele, za studium, memento mori, pečetní prsten, nebo čistě jen dekorativní… Kniha od Diany Scarisbrick „RINGS Jewellery of power, love and loyalty“


NAŠLA JSEM TĚ

18. 07. 2015

Našla techniku, do které jsem se zamilovala od prvního okamžiku. Mám pocit, jako kdybych našla truhlu s pokladem :)


SVĚTLO / STÍN

10. 06. 2015

Světlo / stín. Dvě slova, které mě doprovází poslední ročník na bakalářském studiu a já přemýšlím, jak celou práci shrnou na obhajobě, která bude mít 15 minut.


PERFEKTNÍ DEN

26. 05. 2015

Probíhající zkouškové období a učení na státnice. Je důležité mít v životě někoho, kdo ulehčí i ty těžké doby…perfektní den s perfektním přítelem.


VÝSTAVA V PLZNI

20. 05. 2015

Od 22. května do 6. srpna 2015 je v Galerii města Plzně (na náměstí) k vidění šperky na téma Sutnar. A zítra je vernisáž, pokud by k tomu někdo chtěl i víno :)


VELIKONOCE

06. 04. 2015

Počasí si zahrálo s dnešními plány, tak jsem se radši rozhodla kochat se chumelenicí z pohodlí domova. Mé fotografické výtvory dnešního krásného melancholického dne. Více fotografií na www.facebook.com/elisalens


ŽILI BYLI, TAK JSME ONLINE

29. 03. 2015

Potkali se v Plzni, Ona dělá šperk a baví jí to. On se věnuje tvorbě webu a miluje jí. A tak nemohlo vzniknout nic jiného než web, který bude představovat její kolekce šperků. Přejeme hezkou neděli. :)